Jak odświeżyć mieszkanie na wiosnę? (Dajar Home & Garden)

22. 03. 2017

Wiosenna pogoda sprzyja zmianom. Szczególnie tym, dotyczącym naszego otoczenia. W pierwszej kolejności zmian domaga się mieszkanie, którego zimowa aranżacja już w pierwsze ciepłe dni zaczyna nas przytłaczać.

Aby zmienić wystrój mieszkania na bardziej wiosenny wcale nie trzeba ponosić wysokich kosztów. Świeżość w nasze cztery ściany możemy wprowadzić również poprzez niewielkie zmiany w naszym domu.

Poniżej prezentujemy pomysły na odświeżenie mieszkania na wiosnę:

Postaw na kolor

Nadanie domu świeżości na wiosnę nie wcale nie oznacza remontów i wielkich zmian. Warto zacząć od wprowadzania kolorów we wnętrza. Mogą być to zasłony w mocnych akcentach kolorystycznych czy też mniejsze dodatki w szalone wzory. Najlepsze będą ciepłe barwy: żółty, pomarańczowy lub czerwony. Wspaniale sprawdzą się także pastele: błękity, pudrowe róże, cytrusy lub mięty. Wraz z wiosną do mieszkania warto wprowadzić światło, które na pewno doda nam wiele pozytywnej energii!

Wiosna w dodatkach

W zmianie wystroju związaną z porą roku, często, wbrew pozorom, największą rolę odgrywają dodatki. Wygląd naszego domu w prosty sposób możemy odmienić za pomocą dekoracji w odpowiednich kolorach i wzorach. Może być to narzuta na kanapę w wiosenne kwiaty czy też jasne poduszki. Takie wiosenne akcenty z pewnością wprowadzą atmosferę nadchodzącego lata do Twojego mieszkania. Wiele z takich dodatków znajdziecie w sklepach z artykułami do wystroju wnętrz.

Moc roślin

Chyba każdemu z nas wiosna najbardziej kojarzy się z budzącą się do życia przyrodą. Warto wprowadzić ją także do naszego mieszkania. Zanim zasadzimy pierwsze sadzonki w naszych ogrodach warto postawić na wiosenne rośliny doniczkowe, które z pewnością ożywią wnętrze Twojego domu. Na początek mogą być to żywe zioła w kuchni, które posłużą też przygotowaniu wiosennych przysmaków.

Obserwuj nas:

Sieci handlowe