Jak efektownie urządzić mały ogród? (Hexeline)

01. 04. 2017

Centrum handlowe: Silesia City Center
Urządzenie ogrodu nie jest prostym zadaniem. Szczególnie, jeżeli jest on niewielki. Stworzenie efektownej przestrzeni wymaga dobrego projektu i użycia kilku prostych trików.

Przede wszystkim prostota

Małe ogrody nie lubią zbyt dużej ilości rożnych gatunków roślin. Należy zdecydować się na rośliny charakteryzujące się dekoracyjnymi liśćmi, ponieważ pięknie prezentują się przez cały sezon. Warto też nie zapomnieć o roślinach zimozielonych. Dobór roślin powinien być również uwarunkowany kształtem i wielkością liści, a także ich zabarwieniem.

Często stosowanym zabiegiem na optyczne powiększenie ogrodu jest odpowiednie ułożenie roślin. Rośliny o większych liściach i kwiatach sadzi się w pobliżu domu, natomiast te, których liście i kwiaty są mniejsze, znajdują się w dalszej odległości zamykając całą aranżację,

Elementy małej architektury i dodatki

Wśród dobrze dobranych roślin powinien znaleźć się wyrazisty akcent w postaci elementu małej architektury. Może to być, np. rzeźba, źródełko z fontanną, oryginalne siedzisko lub ławeczka. Idealnie sprawdzają się również niebanalnie ułożone nawierzchnie, np. ścieżki pomiędzy rabatami. Istotną rolę odgrywają także dodatki w postaci skrzynek na kwiaty, donic i pojemników.

Ogrodzenie

Ogrodzenie to istotny element, który powinien optycznie powiększyć ogród. Idealnie sprawdzą się więc ogrodzenia z luźnych grup krzewów. Oryginalnie wyglądają także pnącza, które wspinają się po ażurowych podporach lub osłony zbudowane w oparciu o wysokie bliny.

Trawnik

Każdy, nawet najmniejszy ogródek, powinien mieć trawnik. Aby wyglądał niebanalnie, warto nieco zaokrąglić jego krawędzie i przyozdobić je rabatami z kwiatów wielosezonowych.

W urządzaniu własnego ogródka z pewnością przydadzą wam się inspiracje z katalogów sklepów z kategorii dom i ogród

 

Obserwuj nas:

Sieci handlowe