Jak dbać o skórę jesienią? Wykonaj zabiegi złuszczające naskórek! (Hebe)

22. 09. 2017

Centrum handlowe: Galeria Mokotów
Jesień jest tym okresem roku, kiedy można poświęcić uwagę skórze przesuszonej i szorstkiej po letnim słońcu, kąpielach w słonym morzu i innych przyjemnościach, które miały na nią mało korzystny wpływ. Dzięki niższej temperaturze i nie tak ostrym promieniom słońca, bezpieczne w tym czasie są więc zabiegi złuszczające naskórek, czyli peelingi mechaniczne lub enzymatyczne pozwalające na lepsze i głębsze działanie kosmetyków aktywnych, wnikających w głąb skóry.
Taki zabieg można wykonać samemu w domu, można też wybrać się do gabinetu kosmetycznego, na głębsze złuszczanie naskórka, np. kwasami owocowymi, które korzystne jest dla osób chcących także pozbyć się przebarwień na skórze pojawiających się pod wpływem opalania. Złuszczanie kwasami owocowymi szczególnie polecane jest właśnie na jesień, dzięki temu, że wrażliwa po tym zabiegu skóra nie jest ponownie narażona na działanie ostrych promieni słonecznych.

Poza usuwaniem przebarwień, możemy doskonale po tym zabiegu nawilżyć skórę oraz wzmocnić jej odporność, co doskonale przygotowuje ją do kolejnego trudnego okresu w roku, jakim jest zima.

Usuwanie zrogowaciałego naskórka możemy wykonać też poprzez zabieg mikrodermabrazji, ścierający skórę drobnymi kryształkami i polecany jako alternatywa oczyszczania skóry dla osób o szczególnej wrażliwości. To z kolei zabieg polecany dla osób walczących także z takimi problemami, jak trądzik i pozostałości po nim typu blizny i nierówności skóry. Stosowanie kilku serii zabiegu mikrodermabrazji pozostawi skórę promienną, wyrównaną i po zdecydowanie widocznym oczyszczeniu.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta