Jak chronić smartfona przed uszkodzeniami mechanicznymi? (Saturn)

03. 07. 2017

Obudowa telefonu i wyświetlacz są bardzo narażone na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne oraz działanie promieniowania słonecznego. Chociaż większość z nas nosi telefon w etui i posiada powłokę ochronną, to jednak nie są to rozwiązania zapewniające stuprocentową skuteczność. Dlaczego zabezpieczenie wyświetlacza jest tak ważne i nie warto na tym oszczędzać?

Smartfon pod ochroną

Folia ochronna na ekran z poliwęglanu nie wydaje się być jakimś specjalnym zabezpieczeniem, jednakże jest ona bardzo trwała. Zakupienie jej ma więc jak najbardziej sens. Ochroni ona wyświetlacz przed zarysowaniami, a jednocześnie nie wpłynie niekorzystnie na użytkowanie. Należy jednak pamiętać, że po dostaniu się drobinek piasku pod folię, należy ją niezwłocznie wymienić. Taka osłona kosztuje zaledwie parę złotych, a dzięki temu ekran jest chroniony.

W sprzedaży dostępne są folie ochronne ultra clear, które są tak cienkie, że aż niewidoczne. Anti-glare to folie zmniejszające refleksy i odbicia na wyświetlaczu. Z kolei privacy to folie dzięki którym postronne osoby nie widzą tego, co wyświetla się na ekranie naszego smartfona. Jeśli zależy nam na właściwościach lustra, to wybierzmy folię mirror. Chociaż folie ochronne stanowią dobre zabezpieczenie przed zarysowaniami, to jednak nie można tego powiedzieć w przypadku uszkodzeń mechanicznych.

Tutaj warto zainwestować w szkło hartowane, które jest niezwykle twarde, a przy tym bardzo cienkie. Co więcej, takie szkło brudzi się mnij niż folia ochronna. Chroni telefon przed stłuczeniem i pęknięciem, świetnie reaguje na dotyk oraz jest łatwe w montażu.
Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta