Funkcjonalne pojemniki do przechowywania żywności (Carrefour)

12. 07. 2017

Carrefour Tczew Centrum handlowe
Pojemniki do przechowywania żywności są od wielu lat prawdziwym hitem. Sięgamy po nie nie tylko w domu, ale także w pracy, szkole czy na siłowni. Można je trzymać w kuchennej szafce, w lodówce, zamrażalniku czy też nawet w piekarniku. Z całą pewnością warto w nie zainwestować. Najczęściej sięgamy po pudełka plastikowe i szklane, chociaż na rynku nie brakuje także innych – ceramicznych czy chociażby kamionkowych. Jak wybrać te odpowiednie?

Pojemnik na żywność – czym kierować się podczas kupowania?

Podczas kupowania pojemników do przechowywania żywności, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj żywności. Szklane i te wykonane z porcelany nie wchodzą w interakcje z jedzeniem, dlatego też są całkowicie bezpieczne i można śmiało przechowywać w nich różnego typu produkty spożywcze. Idealnie nadają się do przechowywania cukru, mąki, makaronu, przypraw, kasz, grochu. Zapewniają produktom spożywczym ochronę przed wysychaniem i wilgocią.

Na rynku nie brakuje też pojemników z tworzywa sztucznego, które oznaczone są znakiem widelca i kieliszka na opakowaniu. Dostępne są w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Ponadto w sprzedaży są nawet pojemniki silikonowe, które idealnie nadają się do przechowywania żywności w lodówce i zamrażarce. Można w nich przechowywać świeże owoce i warzywa, rybę czy nawet zupę. Nadają się też do podgrzewania w piekarniku, odgrzewania w mikrofalówce czy też do gotowania na parze.

W ofercie sklepów znajdziemy też metalowe pojemniki, jednakże nie nadają się one do przechowywania produktów kwaśnych, gdyż metal wchodzi w reakcje z zawartymi w nich substancjami. Przydadzą się zaś do przechowywania pieczywa czy herbaty.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Carrefour Tczew

Popularne sieci handlowe

Miasta