Dlaczego warto pić dużo wody? (Biedronka)

16. 08. 2017

Galeria Agora Bytom Centrum handlowe
Woda to symbol życia i oczyszczenia. Jest to także jeden z żywiołów, z którego składamy się aż w 70%. Nic więc dziwnego, że tak bardzo jej potrzebujemy, a jej brak wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi. W związku z tym już dzisiaj warto przyjrzeć się temu, ile tak naprawdę wypijamy wody każdego dnia. Na jakie korzyści możemy liczyć, pijąc duże ilości wody?

Zdrowie dzięki piciu odpowiedniej ilości wody

Osoby pijące dziennie parę litrów wody, obserwują u siebie zmniejszenie się problemów z dolegliwościami żołądkowymi, cellulitem i nadwagą. Poprawia się też stan skóry, gdyż staje się ona jędrniejsza i lepiej nawilżona. Co jeszcze ulega poprawie? Z całą pewnością pojawia się przypływ energii, lepiej śpimy, przestają boleć oczy przy długiej pracy przy komputerze, poprawia się wzrok. Warto wiedzieć, że wodę powinniśmy przyjmować nie tylko wtedy, kiedy odczuwamy pragnienie. Co więcej, jest to już oznaka odwodnienia, które może być nawet śmiertelne w skutkach.

Nawadniać organizm należy regularnie, nawet jeśli nie czujemy akurat takiej potrzeby, Warto więc wyrobić sobie nawyk spożywania małych porcji wody co jakiś czas. Przypominać nam będzie o tym, stojąca zawsze obok butelka z wodą. Nie poleca się jednak pić podczas jedzenia, ale na 30 minut przez posiłkiem i dwie godziny po jedzeniu. Ile wody powinniśmy pić? Przyjmuje się, że litr wody przypada na 30 kg masy ciała lub 30 ml wody na 1 kg. W sumie wychodzi od 1,5 do 3,5 l wody dziennie. Najlepiej jest pić czystą wodę, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po napary ziołowe, rozcieńczone soki owocowe czy warzywne.

Obserwuj nas:

Produkty z centrum handlowego Galeria Agora Bytom

Popularne sieci handlowe

Miasta