Czy warto kupić robot sprzątający? (IKEA)

27. 10. 2017

Natłok obowiązków rodzinnych i zawodowych powoduje, że zazwyczaj nie mamy czasu na regularne sprzątanie kurzu. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w robota sprzątającego, który wyręczy nas w mozolnym pozbywaniu się brudu. Czy opłaca się kupić to urządzenie? Oto wszystko, co należy o nim wiedzieć!

Robot sprzątający jest urządzeniem bezprzewodowym, które za pomocą wbudowanej kamery i sensorom tworzącym siatkę pomieszczenia, sprząta kurz. Po zaprogramowaniu go na odpowiedni czas, odkurzacz będzie się pozbywał brudu, po skończonej pracy wróci do miejsca, gdzie znajduje się stacja dokująca. To bardzo inteligentne urządzenie, ponieważ ma wbudowane czujniki i dzięki nim nie obija się o ściany. Producenci wspominają też o tym, że im dłużej sprzęt działa w pomieszczeniu tym lepiej i sprawniej niweluje kurz.

Jak robot sprzątający pozbywa się brudu z podłóg? Ma wbudowaną rurkę obrotową z włosowatymi wypustkami i dzięki temu wszelki kurz przedostaje się do głównego pojemnika. Gdy nasze wnętrze będzie już czyste, można otworzyć urządzenie i wyrzucić zebrany brud.

Przed zakupem tego sprzętu warto pamiętać, że najlepiej sprawdzi się model z szybkimi szczoteczkami wewnętrznymi oraz dużą mocą. Znakiem jakości i wydajności robota sprzątającego jest też układ czyszczący, który powinien zawierać dużą ilość szczoteczek.

Czy warto kupić to urządzenie? Tak, ponieważ mając je w domu nie musimy się martwić o zalegający kurz na podłogach, jak również oszczędzimy mnóstwo czasu i siły.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta