Białowieska przyroda i jej skarby (Rainbow Tours)

10. 08. 2017

Puszcza Białowieska jest wyjątkowym obszarem, a wycieczki po jej terenie to wielka atrakcja dla każdego miłośnika przyrody. Wyjątkowo atrakcyjne są tu te tereny, które znalazły się na terenie Białowieskiego Parku Narodowego. To on przyciąga turystów, dla których Puszcza Białowieska jest głównym celem wyprawy, od lat zachwyca miłośników przyrody z odległych zakątków świata.
By w czasie wycieczki po tej części kraju móc w pełni docenić i poznać przyrodnicze bogactwo Białowieży, warto poznawanie tego obszaru rozpocząć od zwiedzenia wspaniałej placówki muzealnej. To Muzeum Przyrodniczo - Leśne Białowieskiego Parku Narodowego, które jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w tak ciekawej miejscowości, jak wspomniana już Białowieża. Co ciekawe, eksponaty związane z niezwykłym bogactwem przyrodniczym Puszczy Białowieskiej, zaczęto gromadzić już w 1919 roku. To właśnie ta data uznawana jest za początek działalności muzeum, które dziś tak chętnie zwiedzają miłośnicy przyrody oraz ci, którzy na terenie Polski szukają niebanalnych atrakcji.

Jak sama nazwa muzeum informuje o tym, jaki charakter mają zgromadzone w nim eksponaty. Dotyczą one w pierwszej kolejności przyrody oraz geologii rejonu Puszczy Białowieskiej. Dokładnie przedstawiono tu problematykę związaną z fauną i florą występująca na terenie parku, przy czym na szczególne wyróżnienie zasłużyła tu sobie ta część ekspozycji, którą poświęcono ptakom.

Nie brak tu również ciekawych zabytków, dzięki którym można się tu zapoznać z historią Puszczy oraz z dziejami Białowieskiego Parku Narodowego. Wiele eksponatów wiąże się z bartnictwem, które dawniej było bardzo popularne na obszarze Puszczy Białowieskiej. Spora część wystawy muzealnej jest też poświęcona ochronie przyrody i jej dziejom. Dzięki temu każdy z nas może się przekonać, jak wspaniałym obszarem jest Puszcza Białowieska i jak wiele atrakcji czeka na tych, którzy wybiorą się na wycieczki w głąb Białowieskiego Parku Narodowego.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta