Akcesoria do pływania dla dzieci – co warto kupić? (Martes Sport)

04. 07. 2017

CH Auchan Żory Centrum handlowe
Koło basenowe, rękawki i materac to zdecydowanie najpopularniejsze akcesoria do pływania. Są niezastąpione latem, podczas wakacji spędzanych nad morzem czy na basenie.

Koła do pływania

Obecnie wybór dmuchanych kół do pływania na rynku jest bardzo duży. Mają one różne formy i kolory. Jednak ich zadanie jest cały czas takie samo. Mają one utrzymywać malucha na powierzchni wody. Dzięki temu dziecko jest bezpieczne. Poza tym koło pomocne bywa podczas nauki pływania. Nie każde dziecko ma bowiem tyle odwagi, aby od razu pływać bez niczyjej pomocy. Tymczasem dla rodziców koło oznacza większy spokój, chociaż pociechę trzeba obserwować zawsze. Przed zakupem trzeba jednak sprawdzić dla dziecka w jakim wieku dane koło jest przeznaczone. Dla najmłodszych przeznaczone są nawet specjalne koła z majtkami.

Rękawki i kamizelki

To z kolei doskonałe rozwiązanie dla nieco starszych dzieci, które są już nieco oswojone z wodą. Rękawki utrzymują malucha na wodzie, a jednocześnie dają mu większą swobodę ruchów. Takie rozwiązanie uczy dziecko kontrolowania swojego tułowia i nóg w wodzie. Jednocześnie zapewnia mu bezpieczeństwo, bo odpowiednio założone rękawki utrzymują głowę malucha ponad powierzchnią wody. Niewiele osób wie jednak, że powinno się je nadmuchiwać już po założeniu na ramiona. Od jakiegoś czasu popularne są też kamizelki. To jednak rozwiązanie o wiele lepsze podczas pływania na żaglówce czy pontonie. Wiele dzieci nie lubi jednak kamizelek, bo ograniczają one nieco ruchy i bywają dla nich mało wygodne.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta