W Castoramie w galeriach handlowych można robić zakupy - są otwarte sklepy

18. 03. 2020

Sklepy Castorama będą otwarte, możemy robić zakupy.

Od kilku dni działalność galerii handlowych podlega ograniczeniom, co nie pozostaje bez wpływu na te sieci handlowe, które nie działają w branży spożywczej. Już dziś wiele z nich zaczyna odczuwać zresztą skutki tego ograniczenia. Pandemia koronawirusa sprawiła, że w galeriach handlowych czynne mogą być wyłącznie apteki, drogerie, sklepy spożywcze oraz pralnie. Inne sklepy również walczą jednak o to, aby mogły być otwarte. Apel o to poparła także Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji.

Sytuacja sklepów niespożywczych w praktyce

Castorama zdecydowała się na otwarcie należących do niej sklepów, choć w nowych realiach odnotowuje znaczący spadek klientów. Decyzja ta jest konsekwencją analizy rozporządzenia wydanego przez ministra zdrowia. Wynika z niego, że lista zakazu handlu w galeriach nie obejmuje marketów budowlanych, a na pewno – nie zostały one wpisane na nią wprost. Taka wykładnie przepisów skłoniła przedstawicieli wspomnianej grupy sklepów do wznowienia działalności, a co za tym idzie – w sklepach sieci Castorama nadal możemy bez przeszkód robić zakupy.

Oczywiście, pracownicy sieci troszczą się o podejmowanie działań zwiększających bezpieczeństwo tak ich samych, jak i trafiających do sklepów klientów. Każdy, kto zdecyduje się na odwiedzenie Castoramy musi skorzystać z maszyny do dezynfekcji rąk, przestrzega się też zasady mówiącej o koniecznych odstępach między klientami oczekującymi w kolejkach do kasy. Nie bieżąco dezynfekuje się także powierzchnie dotykowe, a więc zarówno wózki i blaty, jak i lady, klawiatury oraz maszyny vendingowe.

Koronawirus Polska - najnowsze informacje
Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta