Jakie właściwości posiada mydło marsylskie ?

13. 02. 2018

Mydło marsylskie ma doskonałe opinie. Uznawane jest za najlepszy rodzaj mydła, godny polecenia wszystkim. Z pewnością może zastąpić wszelkie perfumowane zamienniki. Osoby stosujące je regularnie, uważają, że mydło marsylskie posiada szeroką gamę właściwości - idealnie nawilża oraz natłuszcza wysuszoną skórę, tworząc na niej higroskopijny film, oczyszcza i nadaje wyjątkową gładkość. Kobiety chwalą sobie mydło marsylskie jako idealny produkt do higieny intymnej, jest niebywale łagodne i nie prowadzi do podrażnień delikatnej skóry. Przede wszystkim posiada właściwości regenerujące, co jest jego zdecydowanym plusem. Uwielbiany przez wielu za jego prostotę oraz uniwersalny charakter. Pozytywne opinie na temat mydła marsylskiego są wygłaszane niezależnie od wieku. Uwielbiane jest zarówno przez młodych ludzi, jak i trochę starsze pokolenie. To wszystko ze względu na jego bardzo uniwersalny charakter. Mydła marsylskie to tradycyjny produkt francuski. Ze względu na naturalny skład i mnogość zastosowań zyskały uznanie na całym świecie.

Naturalne mydło marsylskie - skład

Mydła marsylskie słyną z klarowanego składu. Powinno zawierać aż 72% tłuszczu roślinnego, którym jest oliwa z oliwek, 0,1% wolnej sody, 0,4% soli oraz 0,5% gliceryny. Pozbawione są sztucznych barwników i substancji zapachowych. Posiadają właściwości antybakteryjne, dlatego też polecane są przez dermatologów, do walki z trądzikiem młodzieńczym, pielęgnacji skóry wrażliwej, przesuszonej, alergicznej. Mydło marsylskie uważane jest za doskonały produkt do codziennego użytku. Co najważniejsze jest w 100% naturalny oraz ulega całkowitej biodegradacji.

Kiedy stosować mydło marsylskie?

Mydło marsylskie może być używane w codziennej pielęgnacji ciała, ale także w innych, nagłych sytuacjach. Dobrze się sprawdzi jako środek dezynfekujący skaleczenia oraz otarcia. Polecane jest po urazach i zabiegach, jako ochrona gojących się ran przed infekcją. Nadaje się również jako środek piorący, zwłaszcza do niemowlęcych ubranek. Mydło marsylskie stosowane jako szampon wzmocni strukturę włosa, a także idealnie sprawdzi się do walki z łupieżem.

Oryginalne mydło marsylskie czyli jakie?

Na dzień dzisiejszy istnieje niewiele firm, które produkują oryginalne, prawdziwe i tradycyjne mydła marsylskie. Na rynku można spotkać wiele odmian, które są podróbkami ponadczasowego klasyka. Posiadają przede wszystkim zaniżoną zawartość wszystkich naturalnych składników. Należy dokładnie przyjrzeć się składom oraz zwrócić uwagę na sposób tłoczenia użytych olejów - najlesze są te tłoczone na zimno, mechanicznie, bez procesów chemicznego oczyszczania i wysokich temperatur.

Mydło drogeryjne a mydło marsylskie

Mydło marsylskie w zdecydowany sposób odróżnia się od swoich drogeryjnych zamienników. Dzisiejsze mydła mają mało, albo nic wspólnego z tymi tradycyjnymi. Na czym polega najistotniejsza różnica? Na tłuszczach wiodących, które w przypadku tradycyjnych mydeł są wyłącznie pochodzenia roślinnego - np. olej kokosowy czy oliwa z oliwek. Sklepowe w dużej mierze składają się ze szkodliwych dodatków chemicznych oraz intensywnych, drażniących zapachów, nie posiadają tym samym właściwości pielęgnujących. Różniącą je cechą jest na pewno cena, która w przypadku mydła marsylskiego będzie trochę wyższa. Warto jednak zainwestować i cieszyć się zdrową i promienną skórą.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta