Jak zrobić matowe paznokcie? Przedstawiamy 3 sprawdzone sposoby  

09. 02. 2018

Perfekcyjny manicure można osiągnąć na kilka sposobów. Dzisiejszy rynek kosmetyczny oferuje różnorodne, wysokie jakościowo produkty oraz metody, za pomocą których można zadbać o piękny wygląd dłoni i paznokci. Od tradycyjnego manicure odchodzi coraz więcej kobiet i salonów kosmetycznych. Co roku pojawia się coraz więcej innowacyjnych, zachwycających trendów w stylizacji paznokci. Moda, tak samo jak w przypadku fryzur, zmienia się bardzo często, jednakże istnieje jeden styl manicure, który wciąż, z roku na rok, zachwyca tak samo - są to matowe paznokcie.

Matowa rewolucja

 

Kolorowe matowe paznokcie od kilku lat zdobywają serca kobiet na całym świecie. Dotychczasowa moda na błyszczący manicure dalej trwa, jednakże zmatowione paznokcie przekonują do siebie coraz szersze grono zarówno klientek, jak i kosmetyczek. Jest to przede wszystkim niezwykle eleganckie rozwiązanie dla pań, które cenią sobie klasyczny wygląd, a także świetna propozycja zarówno dla krótkich, jak i długich płytek paznokci. I tutaj nasuwa się pytanie - jak zrobić matowe paznokcie?

 

Manicure tradycyjny

 

Sposobów na wykonanie paznokci matowych jest kilka. Najprostszym z nich, który każda dbająca o siebie kobieta może wypróbować samodzielnie w domu, jest technika manicure tradycyjnego. Polega ona na podstawowym opracowaniu płytki paznokcia przy pomocy pilniczka o niskiej gradacji i po odsunięciu lub wycięciu skórek, pomalowaniu jej na dowolny kolor zwykłym lakierem do paznokci. Chcąc uzyskać docelowy efekt, należy przed zaaplikowaniem koloru, zastosować specjalną bazę matującą lub po wyschnięciu lakieru, zmatowić paznokieć specjalnym bloczkiem polerskim. Należy jednak pamiętać, że matowe paznokcie wykonane techniką manicure tradycyjnego będą najmniej trwałe i może dojść do pojawienia się tzw. odprysków.

 

Manicure hybrydowy

 

Ten rodzaj zabiegu to zdecydowany numer jeden wśród stylizacji paznokci. Jest on wybierany przez największą ilość kobiet - wszystko to dzięki wysokiej trwałości tej metody i znacznie szerszym możliwościom wykonania zdobień. Lakiery hybrydowe są utwardzane światłem UV, LED lub Dual (połączeniem UV i LED) za pomocą specjalnych lamp. Trwałość takiego manicure wynosi około 2 tygodni.

 

Coraz więcej kobiet decyduje się na zakup specjalnych zestawów hybrydowych, dzięki którym można taki zabieg wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. W celu wykonania matowych paznokci metodą hybrydową należy po przygotowaniu paznokcia, nałożeniu bazy i zaaplikowaniu koloru, zastosować specjalny matujący top. Niestety, topy matujące niektórych firm po jakimś czasie tracą swoje właściwości, a paznokieć staje się w rezultacie pół-matowy.

 

Manicure żelowy

Metoda żelowa to druga najpopularniejsza technika wykonywania zabiegu manicure. Jest ona zdecydowanie najbardziej trwała i mniej inwazyjna niż technika hybrydowa. Klientki z całego świata doceniają ten rodzaj usługi ze względu na czas wytrzymałości żelu - dobrze wykonane paznokcie mogą wytrzymać bez żadnych zmian do około 5 tygodni. Co więcej paznokcie żelowe oferują najszersze możliwości zdobiennicze. Niestety bardzo mało kobiet decyduje się na wykonanie takiego zabiegu samodzielnie - wymaga to dużo wprawy, sporej ilości preparatów i bardzo dobrych umiejętności technicznych.

 

Chcąc wykonać matowe paznokcie tą metodą, można skorzystać z trzech opcji. Najbardziej popularnym sposobem jest nałożenie na już przygotowany żelowy paznokieć docelowego koloru, utwardzenie go w lampie UV, LED lub Dual, a następnie nałożenie specjalnego matującego topu. Drugim sposobem jest dokładne zmatowienie kolorowego paznokcia. Najlepszą opcją jednak okaże się metoda polecana przez wiele doświadczonych kosmetyczek, tzw. mieszana, polegająca na zmatowaniu koloru i dodatkowym nałożeniu topu matującego - zagwarantuje to bardzo dobrą trwałość zmatowionego paznokcia.

 

Jak widać, sposobów na wykonanie matowych paznokci jest kilka. To, którą metodę wybierzemy, w dużej mierze zależy od priorytetów i osobistych preferencji. W każdym przypadku warto jednak zainwestować w dobre jakościowo produkty matujące znanych marek, które stanowić będą gwarancję długotrwałego efektu matu.

 

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta