Dzień Kobiet - wczoraj i dzisiaj!

25. 02. 2019

Autor: Promoceny

Dzień Kobiet to święto, które zmieniło się na przestrzeni lat. To co pozostało niezmienne - chęć docenienia Pań. Sprawdź jaki upominek spodoba się każdej kobiecie i co wywoła uśmiech na jej twarzy.

8 marca obchodzony jest, zarówno w Polsce, jak i ponad 50 innych krajach na świecie, Dzień Kobiet. Jest to święto z bardzo długą tradycją. Święto ustanowione zostało w roku 1910 przez Międzynarodówkę Socjalistyczną w Kopenhadze. Miał to być nie tylko gest wdzięczności w stosunku do kobiet za ich wkład w codzienne życie, ale też polityczny manifest. Jego celem było budowanie społecznego poparcia w kampanii na rzecz praw kobiet, w tym w szczególności ich praw wyborczych. W Polsce święto najpopularniejsze było w latach 70, za czasów PRL-u. Z jednej strony mówiono wówczas głośno o zasługach kobiet w budowaniu „lepszego jutra”, z drugiej ofiarowywano im drobne podarunki (np. rajstopy) i kwiaty (głównie goździki).

Dziś Dzień Kobiet nie ma już tak istotnego znaczenia. W dalszym ciągu jest to jednak doskonała okazja do tego, aby wywołać uśmiech na twarzy bliskich nam kobiet – mam, sióstr, żon, córek, koleżanek z pracy itd. Nie trzeba dużo, aby wyrazić swoją wdzięczność za wszystko, co dla nas robią i dać im do zrozumienia, jak duże mają dla nas znaczenie – nie tylko od święta.

To, co najbardziej ucieszy kobietę, którą pragniemy w tym wyjątkowym dniu obdarować, zależy oczywiście od jej charakteru i indywidualnych upodobań. Są oczywiście rzeczy, które sprawdzą się niemalże w każdym przypadku – są to kwiaty, czekoladki, biżuteria czy książka. Jeśli jednak tym razem szukasz czegoś bardziej oryginalnego, co naprawdę ją zaskoczy, zobacz nasz propozycje. Po pierwsze – koc, najlepiej miękki i pluszowy! Na przykład taki z rękawami, w który można wtulić się w chłodny dzień z książką i kawą w dłoni, który z jednej strony zapewni wygodę i komfort, z drugiej zaś nie będzie ograniczać swobodnych ruchów. Taki koc sprawdzi się także bardzo dobrze podczas długiej podróży pociągiem, autokarem czy samolotem. Jest bardzo praktyczny a jednocześnie daje do zrozumienia, że zależy nam na obdarowywanej osobie. Po drugie – zafunduj jej masaż czy kompleksowe SPA. Może to być zarówno bon do wykorzystania w jednym z profesjonalnych salonów, ale też zestaw do samodzielnego użytku w domowym zaciszu – odpowiednie kosmetyki, ręczniki i szlafrok, kadzidełka… Wybór jest bardzo obszerny, każdy ma możliwość skomponowania odpowiedniego zestawu gwarantującego udany i relaksujący wieczór. Pozostańmy na moment przy kosmetykach, bowiem to także jest prezent, który sprawdzi się w większości przypadków. Jeśli nie znamy na tyle dobrze naszej wybranki, aby wiedzieć, jakie kosmetyki naprawdę jej się przydadzą, możemy postawić na akcesoria – kosmetyczkę, lusterko, zestaw pędzli, zestaw do manicure i pedicure itd. Możemy też kupić bon do popularnej drogerii. Podobnie jak w przypadku kosmetyków, również perfumy są prezentem dobrym na każdą okazję. Jeśli mamy możliwość najlepiej dowiedzieć się, jakie zapachy będą strzałem w dziesiątkę. Na koniec coś od serca, a mianowicie prezent z grawerem, którym wyrazimy swoje uczucia. Może to być na przykład bransoletka czy wisiorek, ale też na przykład ozdobne szkło itd.

Drogie Panie! Z okazji Waszego święta pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Zdrowia, siły i uśmiechu na twarzy, nie tylko od święta, a każdego innego dnia!

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta