Dania ze szpinakiem - 5 sposobów na przyrządzenie smakowitych potraw!

12. 02. 2018

Nie trzeba każdemu przypominać, jak bardzo zdrowe właściwości posiada szpinak. Jego unikalny smak pozwala na szerokie zastosowanie w kuchni, zarówno do dań głównych, rozmaitych przekąsek, jak i do słodkich deserów. Szpinak stanowi idealny posiłek dla osób w każdym wieku. Wielu z nas chciałoby przyrządzić danie ze szpinakiem, ale nie wie jak. Na łamach artykułu dowiecie się, skąd czerpać ciekawe przepisy oraz z jakimi składnikami można łączyć szpinak, aby zapewnić urozmaicony posiłek swoim domownikom.

Szpinak jako wszechstronny gość w Twoim domu

 

Szpinak jest bardzo uniwersalnym składnikiem wielu dań. Jego obszerne zastosowanie pozwala stworzyć smaczne menu do przyrządzania na co dzień. Liczne pomysły i inspiracje można czerpać ze stron internetowych, poświęconych tematyce kulinarnej.

 

Smak szpinak przypadł do gustu szczególnie Włochom, dzięki czemu kuchnia Italii posiada szeroką gamę dań ze szpinakiem. Mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego pokazali, jak idealnie szpinak łączy się z makaronem, pizzą, a także sałatką. Najpopularniejszym daniem ze szpinakiem i makaronem jest między innymi lasagne, która łącząc szpinak z sosem beszamelowym tworzy wyśmienity smak. Inną bardzo zbliżoną w formie potrawą jest canneloni. Rurki makaronowe wypełnione szpinakiem i serem feta stanowią niezwykle ciekawą opcję kulinarną, przyjemną także dla oka. Obie propozycje dań ze szpinakiem nie wymagają zbyt wiele czasu, aby je przygotować.

 

Inną wartą uwagi alternatywą kulinarną jest połączenie szpinaku z ciastem francuskim. Oba składniki mogą zaowocować powstaniem nietuzinkowych i przepysznych przekąsek, takich jak: koperta francuska, w towarzystwie pomidorowego i serowego sosu. Dania ze szpinakiem i ciastem francuskim stanowią zgrany duet, który przekłada się na odczucie nietuzinkowych doznań kulinarnych.

 

Za bardzo dobrą opcję uchodzą też dania mięsne ze szpinakiem. W tym przypadku bardzo dobrym komponentem okaże się drób. Przykładem takiego zestawienia są filety z kurczaka nadziewane szpinakiem i fetą. Połączenie szpinaku, mięsa, a także sera potrafi zaspokoić nawet najbardziej wymagające kubki smakowe.

 

Na koniec warto wspomnieć o wykorzystaniu szpinaku w ramach deseru. Jego nietypowe zastosowanie zdoła stworzyć oryginalne, a przy tym zdrowe dania. W internecie znajdują się liczne tego rodzaju przepisy, między innymi na przygotowanie finezyjnych babeczek na bazie szpinaku.

 

Dania ze szpinakiem z myślą o dzieciach

 

Duża część potraw wymienionych powyżej, powinna przypaść do gustu także maluchom. Starszym dzieciom zasmakuje zwłaszcza połączenie szpinaku z kluseczkami. W przypadku rocznych dzieci należy postępować ostrożniej, dlatego dobrym pomysłem jest stworzenie szpinakowej zupy lub kremu - niezwykle łagodnego dania, zarówno w smaku, jak i dla żołądka.

 

Dania ze szpinakiem bez wątpienia stanowią szeroki wachlarz pomysłów, praktycznie na każdy posiłek. Uwzględniając zarówno dorosłych, jak i dzieci, potrafią zaspokoić każde podniebienie. Ciekawe przepisy, łączące zróżnicowane a zarazem sprawdzone składniki, umożliwią przygotowanie wyśmienitych dań dla całej rodziny.

Obserwuj nas:

Popularne sieci handlowe

Miasta